تیغه فولادی

تیغه برش

تیغه برش از جمله ابزارهای کارا و مهم در بسیاری از صنایع است.
قطعه ای مثل تیغه برش در تمامی صنایع از جمله صنایع بسته بندی،غذایی،سلولزی،برش کاغذ، چوب و فلز و… مورد استفاده فراوان قرار می گیرد. کیفیت در ساخت تیغه فولادی دارای اهمیت فراوانی است و شرکت آذر تیغه با داشتن چندین سال تجربه و تخصص در این امر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تیغه برش در ایران به شمار می رود.

انواع تیغه برش

تولید کننده تیغه می تواند برای مصارف کارتن سازی ،چاپ و بسته بندی ،اسیاب و… نیز ساخته و تولید شود. ولی در عرصه ساخت تیغه برش صنایع غذایی اهمیت و توجه زیادی را می طلبد . از جمله ویژگی های مهم برای این تیغه برش ضد زنگ بودن آن است. به همین خاطر بهره گیری از متریال استیل ضد رنگ از اولویت های اصلی در ساخت تیغه برش است.

انواع شکل و طرح در ساخت تیغه

ساخت تیغه برش برای صنایع می تواند در انواع طرح های تیغه شانه ای،تیغه دندانه دار و تیغه برش انجام پذیرد.
البته با توجه به گستردگی استفاده از تیغه های دندانه دار و تنوع طرح آن ها تولید و ساخت این دسته مورد توجه فراوانی قرار می گیرد. نقش اصلی تیغه دندانه دار بیشتر در تیغه صنایع کاغذ،کارتن سازی و تیغه چاپ و بسته بندی ،غذایی و دارایی بیشتر به چشم می خورد.
تیغه گرد نیز با طرح های متنوع در شکل و ظاهر و ابعاد و کاربرد انواع متریال از تیغه های پر کاربرد است.
تیغه برش در دستگاه برش از قسمت های مهم آن به شمار می رود و به همین خاطر برای آشنایی بیشتر با کاربری تیغه برش بهتر است با مکانیزم آشنا شده و تیغه مناسبی برای حامل تیغه برش استفاده کنید.

بررسی مکانیزم تیغه دستگاه برش کاغذ

در این مطلب تا حدودی به تحلیل یک مدل مناسب از مکانیزم پیچیده برش کاغذ پرداخته شده است. به طور معمول در تحلیل و بررسی مکانیزم ها بیشتر به حلقه های بسته به دست آمده از اهرم ها توجه می گردد تا محاسبات به شکلی مناسب انجام شود.بهره گیری از حلقه های کمکی باعث حفظ درجه ای از آزادی مکانیزم می شود و این امر حل دستگاه معادلات غیر خطی را نیز ممکن می سازد. نتایج حاصل از حل معادلات مطابق با نتایج تجربی آن بوده که باعث ایجاد اطمینان در صحت مدل سینماتیکی را می شود. در نهایت به راحتی می توان بهینه سازی مکانیزم را در چارچوب محدودیت های تکنولوژی فراهم ساخت. کلیه این اعمال و نتایج به دست آمده برای تولید و ساخت دستگاه برش به کار برده می شود و گزینه مهم در تکنولوژی تولید این ماشین است.
در مرحله اول از ساخت یک دستگاه مکانیکی ابتدا ایده اولیه آن را به صورت یک مدل درست می کنند. بعد با کمک این مدل سینماتیکی آن را ایجاد کرده تا محاسبات مهندسی از جهت های مختلف بر روی آن انجام شود. در آخر نیز با محدودیت های تکنولوژی ساخت و با دست یابی به اهداف طرح بهینه سازی مکانیزم آن صورت می گیرد.
در این مقاله به بررسی مکانیزم شش میله ای دستگاه برش کاغذ با دهانه ۱۱۵ سانتی متری پرداخته شده است. هر تلرانس و لق مجاز نادیده گرفته در محاسبات تاثیر گذار بوده و موجب اختلال در مکانیزم می گردد.اجزای اصلی تشکیل دهنده مکانیزم حامل تیغه برش ،لنگ،شاتون، دو لغزنده و بدنه دستگاه است.
شروع کار مکانیزم به صورت مورب و در انتهای کار به حالت افقی است . هم چنین سرعت قبل از بدنه نیز به صفر می رسد. انرژی حاصل برای حرکت ورودی به وسیله الکتروموتور ،دو قطعه چرخ طیار ،گیربکس حلزونی و کلاچ هیدرولیکی تامین می شود . طراحی مکانیزم خیلی پیچیده است و از این پیچیدگی می توان به حامل تیغه برش اشاره کرد. این جز از دستگاه دارای شکلی خاص با دو شیار است غیر موازی بوده که لغزنده ها را در خود جای می دهد. تفاوت اصلی این مکانیزم با مکانیزم های معمول دارا بودن لغزنده های ثابت و شیار های متحرک است. امتداد شیار ها در کسری از ثانیه با عوض شدن زاویه حامل تیغه برش تغییر می کند . همین امر و کارهایی از قبیل تنظیم بودن لغزنده ها و طول شاتون موجب پیچیدگی مکانیزم گردیده است. حامل تیغه برش دارای ابعاد و زوایای مشخصی است.

جهت اطلاعات بیشتر با تیم فروش آذر تیغه تماس حاصل فرمایید.
نویسنده:مهری رقمی